Zasilacze

Zasilacze

Zasilacze to urządzenia, które doprowadzają prąd do sprzętu elektronicznego. Przeformatowują one energię będącą dostępną w gniazdkach, by nadać jej parametry właściwe dla danego urządzenia. Dzięki temu sieć energetyczna może być zestandaryzowana, podczas gdy poszczególne telefony, aparaty czy komputery pracować mogą z mocą i napięciem najbardziej adekwatnym do swoich potrzeb.

Współcześnie dosyć wymiennie mówimy o zasilaczach i ładowarkach. W istocie są to jednak różne rodzaje sprzętów. Tam, gdzie urządzenie elektroniczne posiada wbudowaną baterię lub akumulator właściwsze będzie zastosowanie ładowarki, które pozwoli napełnić energią pojemnik na zasilanie. Z kolei sprzęty, które potrzebują do pracy być stale podpięte do sieci energetycznej, będą korzystały z zasilaczy.

W niektórych jednak przypadkach zasilacze będą jednocześnie ładowarkami. Tak jest w przypadku komputerów mobilnych. Można z nich wyciągnąć baterię i pracować na sprzęcie wpiętym cały czas do zasilania. Jednocześnie możemy też za jego pomocą naładować baterię, po czym odpiąć kabel od ładowania z gniazdka.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 15.08.2022 09:23:45)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz