Regeneracja turbin

Regeneracja turbin

Obecnie wiele napędów jest wyposażanych w układ turbodoładowania. Kiedyś w turbosprężarki zaopatrywano diesle, dziś także niektóre silniki benzynowe wykorzystują turbiny.

Jakie są objawy uszkodzenia turbosprężarki?

Wszystko rozpoczyna się dość nagle. Auto znienacka gubi moc, a z silnika dochodzi charakterystyczne gwizdanie. Do tego wszystkiego jeszcze widać białawy dym z rury wydechowej… Często zauważalny jest wyciek oleju silnikowego.

Co robić z osłabioną turbiną?

Kiedy doszło do uszkodzenia turbosprężarki nachodzi nas pytanie: naprawiać czy kupować nowiutką? Nowe turbosprężarki są niesłychanie kosztowne, skutkiem tego wiele osób zastanawia się nad tym, czy regenerować turbinę. Regeneracja turbosprężarki jestwspółcześnie zyskowna, albowiem fachowy warsztat potrafi przywieść ją do niejako taśmowego poziomu używalności. Dotyczy to zarówno turbin prostych, jak i tych z łopatkami o zmiennej geometrii. Regeneracja turbosprężarek pozwala na znaczne oszczędności. Realne, iż będzie najwięcej kosztować niewielką część wartości nowej turbosprężarki. Więc należałoby skorzystać z regeneracji i przywieść auto do zupełnej funkcjonalności za należytą cenę.

Czy każdy mechanik zrealizuje porządnie tak niełatwą naprawę jak przykładowo czyszczenie turbiny?

Niewątpliwie nie. Naprawy takie muszą być wykonywane tylko w zakładach o wąskiej specjalizacji, które wyposażono w właściwy sprzęt i umiejętności , czyszczenie turbiny niestety takowych potrzebuje. Wskazane jest w takim razie przetrawiać dokładnie swój wybór, przeanalizować zakres napraw i wybrać taki warsztat, w jakim Twój wóz zostanie objęty właściwą dbałością. Regeneracja turbin: http://www.turbospec.pl/index.php/przygotowanie-turbosprezarki.html


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 31 (ostatnio: 15.08.2022 02:37:36)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 01.01.2018 08:33:06)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz