Przewóz ADR

Przewóz ADR

Zgodnie z Europejską Konwencją o ochronie substancji niebezpiecznych, transport wszelkiego rodzaju łatwopalnych, wybuchowych czy w jakikolwiek sposób toksycznych substancji powinien być poddany odpowiednim restrykcjom, aby zabezpieczyć życie, zdrowie i mienie innych osób. Przewóz ADR obejmuje właśnie transport takich materiałów. Oferując tą usługę możemy zagwarantować, że zarówno nasi kierowcy, jak i flota, posiadają odpowiednie przeszkolenia, kwalifikacje i certyfikaty?

Co obejmuje przewóz ADR? Jest to bardzo szeroka kategoria, której jedynym chyba wspólnym mianownikiem jest stwarzanie realnego zagrożenia. Znajdziemy więc tutaj przede wszystkim materiały i przedmioty wybuchowe: amunicję, dynamit, ale także fajerwerki. To także różnego rodzaju gazy, materiały ciekłe i stale o charakterze palnym (np. substancje ropopochodne), szczególnie samozapalne. Do grupy tej zaliczymy także ogrom substancji o właściwościach utleniających czy nadtlenki organiczne. Choć ciężko wyobrazić sobie ich destrukcyjną naturę, to zmagazynowane w dużych ilościach potrafią być naprawdę niebezpieczne.

Jednakże materiały o charakterze biologicznym również podpadają jak najbardziej pod przewóz ADR. Jeżeli mamy do czynienia z substancjami zakaźnymi czy toksycznymi, to trzeba je przecież odpowiednio zabezpieczyć. Podobnie traktować należy wszelkie substancje promieniotwórcze, żrące i ogółem wszystko, co może być niebezpieczne.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 15.08.2022 00:50:36)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz