Poradnia Osobista – polecany psycholog online

Poradnia Osobista - polecany psycholog online

Czasem jak ktoś bliski ma kłopoty, jesteśmy bezsilni. Chcemy pomóc, ale nie mamy kompetencji albo właściwego podejścia. Być może jednak nie warto składać broni. Poradnia Osobista, czyli czołowy internetowy serwis psychologiczny oferujący specjalistyczną pomoc psychologa online, zaproponował ostatnio użytkownikom ciekawą naszym zdaniem ofertę.

Być może sami tego kiedyś doświadczyliśmy. Zasugerowaliśmy komuś delikatnie, że powinien udać się po fachowe wsparcie do specjalisty, lecz napotkaliśmy silny opór. Nie powinno to dziwić, gdyż jest to niezwykle delikatna materia. Taka propozycja często wiąże się ze złym odbiorem i może spowodować reakcję odwrotną do zamierzonej. Częstokroć duma osoby z problemami sprawi, że włączy się w niej mechanizm obronny i z naszych planów nie wyjdzie nic konkretnego.

Serwis Poradnia Osobista wyszedł naprzeciw podobnym dylematom. Umożliwiono w nim obdarowanie kogoś bliskiego z problemami wewnętrznymi możliwością konsultacji ze specjalistą-psychologiem przez Internet. Oferta obejmuje pakiet 3 odpowiedzi od eksperta na wiadomości wysyłane przez system wewnętrznej poczty Poradni. Można przy tym skorzystać dodatkowo z promocji cenowej w porównaniu do cen za pojedyncze konsultacje.

Twórcy Poradni Osobistej zdradzają, że pierwsze reakcje są bardzo pozytywne. Zaobserwowano przy tym ciekawe zjawisko. Spora część osób „obdarowanych” możliwością porad psychologa online w pierwszej chwili odnosi się do tego z rezerwą, jednak po jakimś czasie decyduje się napisać do specjalisty i opisać mu swój problem. Ponadto, zdecydowana część z nich wraca do kontaktu z psychoterapeutą ponownie i kontynuuje współpracę.

Pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko jest szansa na wyciągnięcie pomocnej dłoni do drugiej osoby w potrzebie, ale i przyczynienie się do dalszej popularyzacji tej formy kontaktu z psychologiem i psychoterapeutą.


Ocena: 4,5/5 (4 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 67 (ostatnio: 15.08.2022 01:48:05)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 27.04.2016 15:40:50)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.