Ogród, Krzewy, Rośliny

Ogród, Krzewy, Rośliny

Nie każdy rozumie, iż pewne krzewy pozostają wielobarwną dekoracją ogrodu także zimą. Zdrewniałe łodygi tworzą je bardziej odpornymi na warunki atmosferyczne. Potrafią kwitnąć, nawet gdy jest lekki mróz, i inne rośliny zimują opatulone włókniną ogrodniczą. Kolorowe kwiaty oraz dekoracyjne pędy krzewów stanowią niezwykły akcent na tle ogrodu przysypanego śniegiem.

O jakich gatunkach mowa i czy są proste w ogrodowej hodowli?

Oczary – są gatunkiem krzewu, jaki przez całą zimę cieszy oko długimi kwiatami o nitkowych płatkach oraz przyjemnej, złotej barwie. Są proste w pielęgnacji, lecz należy chronić je przed porywistym wiatrem, a w okresie letnich miesięcy obficie nawadniać.
Jaśmin nagokwiatowy – jest krzewem dość egzotycznym, bo pochodzącym z Chin, jednak dobrze radzi sobie także w polskim ogrodzie. Słynie z intensywnie żółtych kwiatów osadzonych na opadających pędach. Potrzebuje systematycznego przycinania, które ułatwi mu w zachowaniu estetycznego kształtu.
Wawrzynek wilczełyko – to roślina, o niewielkich fioletowo-różowych kwiatach, które pojawiają się zwykle w lutym i wskazują szybkie nadejście wiosny. Można go ulokować nawet w półcieniu, jednak żeby się przyjął trzeba zadbać o żyzne podłoże.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz