Odwiedź Albanię.

Sarande to mała miejscowość w południowej Albanii. Słynie ona z dobry, niedrogich hoteli i piaszczystych plaż. Dzięki ciepłemu, ale łagodnemu klimatowi, średnie temperatury w w sezonie wynosi około 20 stopni, ale w okresie największych upałów rzadko przekraczają 40 stopni. Hotele w Sarande, Albanii cieszą się dużą popularnością wśród rodzimych i europejskich turystów, można tu znaleźć atrakcyjny nocleg w niezłych standardach za rozsądną cenę. Albania staje się kolejną turystyczna stolicą Eurpy, a jej zwyczaje są całkowicie Europejskie, do tego stopnia, że naszego rodaka może zaskoczyć plaża dla nudystów czy imprezowy charakter miejscowości.

Albania to wysoko położony kraj z dostępem do długiej linii brzegowej i piaszczystych plaż, które przyciągają turystów do hoteli. Od upadku komunizmu, republikański rząd dba by gałąź turystyczna się rozwijała. Nie można w Albanii zapomnieć o zabytkach, dziedzictwo starożytnej historii jest wciąż dostrzec można w wielu miastach oraz obszarach niezamieszkanych. W Albanii widać wiele wpływów Tureckich, tak w kuchni jak i kulturze. Miejscowy jadłospis bogaty jest w bałkańskie nuty, ale obecne są też wpływy bliskowschodnie.

Polacy odwiedzający Albanie chętnie do niej wracają. Atrakcyjne ceny hoteli w Albanii zachęcają do wypoczynku, a liczne atrakcje i piękne plaże, pozwalają w pełni cieszyć się urlopem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.