Meble w stylu vintage

Meble w stylu vintage

W sklepie Meblarnia można znaleźć białe meble, postarzane, trochę jak z poprzedniej epoki. To właśnie dlatego to meble w stylu vintage. Co to za estetyka? Z jakich czasów się wywodzi? I jak zaprosić ją do mieszkania czy domu? Odpowiadamy krótko na te pytania.

Zacznijmy od samego pojęcia: słowo vintage wywodzi się ze słownictwa związanego z winiarstwem i produkcją wina. Określa ono tam wino pochodzące z produkcji z jednego konkretnego sezonu, spójne smakowo i pod względem składników, starzejące się tak samo.

To właśnie ta cecha: spójność w obrębie danego czasu, sezonu, dekady czy nawet epoki została uznana za wyznacznik stylu vintage, który upowszechnił się w modzie już w XIX wieku. Zakładał wtedy noszenie ubrań pochodzących z poprzednich epok i był nieco ekscentryczny. W kolejnych wiekach vintage rozciągnęło się także na sztukę, wzornictwo użytkowe, tu właśnie: meble.

Co zrobić, by nasze wnętrze było vintage? Są 3 drogi: pierwsza i esencjalna to wyszukiwanie antyków, staroci na pchlich targach albo strychach. Druga to zaopatrzenie się w meble w stylu vintage produkowane współcześnie. Trzecia: wybranie mebli nowoczesnych z kilkoma tylko elementami vintage.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 23 (ostatnio: 21.05.2020 04:33:26)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.