Akcesoria do wyrobu biżuterii

Akcesoria do wyrobu biżuterii

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania technikami DIY. Bardzo często z początkowej fascynacji rodzi się przyszły zawód. Skromny warsztat rękodzielnika przeistacza się w firmę. Prym w tych transformacjach wiedzie produkcja biżuterii, tym samym rośnie zapotrzebowanie na elementy do biżuterii. W zależności od techniki biżuteryjnej akcesoria do robienia biżuterii będą się różnić. Do produkcji kolczyków potrzebne będą bigle i szpilki jubilerskie a zawieszki i gumki do bransoletek. Wybór koralików na rynku jest ogromny: od miniaturowych Seed Beads przez koraliki szklane, ceramiczne, plastikowe, akrylowe i z kamieni półszlachetnych.

Niezależnie od tego, czy na warsztat trafiają kolczyki, bransoletki czy naszyjniki do ich wykonania potrzebne są narzędzia jubilerskie. Szczypce i obcążki są dopasowane do potrzeb i z reguły są mniejsze od tych spotykanych w sklepach z narzędziami. Mniejsze rozmiary narzędzi jubilerskich pozwalają na dopasowanie do ręki. Ma to duże znaczenie w przypadku precyzyjnych działań. Końcówki szczypców są dopasowane do potrzeb- inne do robienia oczek, inne do cięcia a jeszcze inne do zaciskania czy formowania.

Jednymi z ciszących się dobrą sławą elementami do biżuterii są półfabrykaty ze stali. Stal chirurgiczna czy inaczej stal szlachetna lub nierdzewna na stałe wpisała się w wyposażenie warsztatów. Biżuteria z niej wykonana gwarantuje brak uczuleń, a odpowiednio wypolerowana jest ładniejsza od srebra. Świąd i wysypka, jakie pojawiają się u wielu osób w kontakcie z ozdobami ze złota i srebra, skutecznie zniechęca przed noszeniem tego rodzaju biżuterii. Jedną z największych zalet stali chirurgicznej jest fakt, że posiada ona właściwości antyalergiczne. Może więc być noszona nawet przez osoby o wrażliwej, delikatnej skórze. Bigle ze stali chirurgicznej są najczęściej poszukiwane, ponieważ inne bigle powodują najwięcej kłopotów i uczuleń. Łańcuszki ze stali chirurgicznej, jako te mające najwięcej kontaktu ze skórą tez są nie bez znaczenia. Do pełnego wyposażenia należałoby dodać:

zawieszki do bransoletek ze stali chirurgicznejkółka montażowe ze stali szlachetnejzapięcia ze stali nierdzewnejTak wyposażony warsztat gwarantuje brak reklamacji na uczulenia.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 10.04.2019 11:15:38)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.