Sprzedaż nadwyżek firmom

Sprzedaż nadwyżek firmom

Sprzedaż nadwyżek firmom zewnętrznym właściciel magazyny – czy całego przedsiębiorstwa, do którego dany magazyn należy – tak naprawdę sporo zyskuje. Choć kwota, jaką może uzyskać za sprzedawany produkt będzie niższa, niż można by się spodziewać przy normalnej dystrybucji rynkowej, to jednak taka transakcja oznacza dla niego spore i konkretne zyski. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

Zalegający w magazynie towar ma wartość tak naprawdę tylko relatywną. Niezależnie od tego, z czego owe produkty zostały wykonane i jak droga była ich produkcja, warte są tyle, ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić. Okazać się więc może, że według rynkowego cennika nasze zapasy nie mają wartości. Jednakże specjalistyczne firmy radzą sobie z dystrybucją tego typu dóbr dzięki specjalnie zaprojektowanym kanałom sprzedaży okazyjnej. Zorganizowanie takiego kanału i jego utrzymanie jest jednak pewnym kosztem, niemniej sprawia, że sprzedaż nadwyżek firmom może okazać się bardziej opłacalna, niż próby samodzielne próby wprowadzenia towaru do obrotu.

Jedną z firm, która zajmuje się tego typu działalnością, jest Odkupimy.com. Jeżeli temat ten wzbudził twoje zainteresowanie, możesz się więcej dowiedzieć, jakie zyski wygeneruje sprzedaż nadwyżek firmom z ich bloga.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 19.05.2019 02:10:11)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.