Skrzynka rozprężna zasada działania

Skrzynka rozprężna zasada działania

Jeden z elementów systemu wentylacyjnego w budynku – skrzynka rozprężna. Zasada działania tego urządzenia jest stosunkowo prosta – celem jej montażu jest obniżenie ciśnienia powietrza wychodzącego z kanału nawiewnego. Instalowane przy nich są różnego rodzaju nawiewniki i kratki wentylacyjne.

Skrzynka rozprężna - zasada działania

W zależności od typu nawiewnika, skrzynka może być wyposażona w różne elementy. Przykładowo w jej wnętrzu może znaleźć się trawersa. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie przepustnicy. Wówczas skrzynka rozprężna umożliwi regulację natężenie przepływu powietrza wydostającego się z wentylacji. Zasada działania będzie prosta – regulacja odbywa się przy użyciu rączki lub odpowiedniego cięgna.

Montaż, izolacja i i inne

W razie potrzeby istnieje możliwość zamówienia skrzynki wyposażonej w izolację akustyczną. Dzięki temu ewentualny szum z instalacji zostanie dodatkowo zredukowany. Ciekawym przykładem jest także teleskopowa skrzynka rozprężna. Zasada działania tej konstrukcji ułatwia montaż, a także wyrównanie ewentualnych różnic w grubości stropu lub lokalizacji. Do skrzynki powietrze może być doprowadzane na dwa sposoby: pionowo lub poziomo. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta: http://www.frapol.com.pl/produkt/131/Skrzynki-rozprezne


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 11 (ostatnio: 09.04.2019 21:37:59)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.