Skaling piaskowanie fluoryzacja

Skaling piaskowanie fluoryzacja

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja – czyli jak zadbać o piękny wygląd swoich zębów.

Coraz większą uwagę przywiązujemy do tego jak wyglądają nasze zęby. Coraz więcej osób zaczyna również dostrzegać, iż prawidłowa profilaktyka zapewnić nam może mniej problemów ze zdrowiem zębów. Skaling, piaskowanie i fluoryzacja to jedne z najbardziej podstawowych możliwości zadbania o swoje zęby.

Co to takiego skaling? Jest pierwszy etap usuwania kamienia nazębnego. Podczas skalingu, za pomocą drgających skalerów stomatologicznych rozbija się kamień nazębny. Ułatwia to w późniejszym etapie usunięcie kamienia. Natomiast do usunięcia kamienia dochodzi podczas piaskowania zębów. Piaskowanie jest doskonałą metodą do oczyszczania kamienia. Pozwala ono dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. To jak często powinniśmy wykonywać taki zabieg zależne jest od indywidualnych predyspozycji. Najczęściej muszą się na to zdecydować osoby palące tytoń i pijące kawę.

Fluoryzacja natomiast jest metodą, która odpowiada za wzmocnienie naszych zębów. Dzięki florowi bowiem nasze zęby stają się mocniejsze. Fluoryzacja może zapobiec próchnicy, a także rozwojowi bakterii.

Skaling piaskowanie fluoryzacja zostały dokładnie opisane przez pracowników kliniki 3gDentist. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem oraz do jak najczęstszej profilaktyki.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 23.03.2018 17:32:02)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.