Rozmiar pierścionka – jak sprawdzić?

Rozmiar pierścionka – jak sprawdzić?

Niepoprawny rozmiar pierścionka jest często powodem rozczarowania przy zakupie biżuterii. Oczywiście nie pojawi się, jeśli kupujemy ją w salonie jubilerskim – tam od razu przymierzamy wybrane przez nas egzemplarze i dopasujemy je odpowiednio. Co jednak zrobić, jeśli kupujemy pierścionki online? Podajemy dziś trzy sposoby na rozmiar pierścionka jak sprawdzić.

Pierwszy to wizyta u jubilera, który do pomiaru wykorzysta profesjonalną obrączkę jubilerską. Możemy być pewni, że wymiar będzie tu dokładny.

Drugi sposób to zmierzenie jednego z posiadanych już przez nas pierścionków. W tym celu drukujemy (bez dopasowania do strony) jeden z szablonów dostępnych w sieci, przykładamy do niego biżuterię i odczytujemy rozmiar. Musimy jednak pamiętać, że im bardziej ozdobny pierścionek, tym trudniej dopasować go do właściwego rozmiaru.

Trzeci sposób polega na samodzielnym zmierzeniu palca: by to zrobić, potrzebujemy kartki papieru, nożyczek i linijki. Wycinamy z papieru wąski, ale długi pasek, którym przylegająco (ale wciąż luźno) otaczamy palec. Pamiętamy, że kostki są szersze, i sprawdzamy, czy nasza obręcz z papieru swobodnie przez nie przejdzie. Mierzymy powstały pasek i obwód dopasowujemy do odpowiedniego rozmiaru pierścionka. To wszystko!


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 19 (ostatnio: 10.04.2019 05:52:06)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.