Prawne aspekty przesyłek internetowych

Prawne aspekty przesyłek internetowych

Decydując się na założenie sklepu internetowego często skupiamy się wyłącznie na wyglądzie strony i kampanii reklamowej, która zapewni nam zyski. Tymczasem równie ważna i konieczna jest wiedza na temat prawnych aspektów przesyłek internetowych i nie tylko. Istnieje wiele błędów, jakie popełniamy i które mogą nad naprawdę słono kosztować.

Jeśli chodzi o wspomniane już prawne aspekty przesyłek internetowych, to niezwykle ważne jest posiadanie rzetelnie skonstruowanego regulaminu. Będzie on nie tylko karta informacyjną dla klienta, ale przede wszystkim prawnym porozumieniem między stronami.

Poza kiepskim regulaminem istnieją także inne, niemniej ważne błędy i niedopatrzenia. Badania prowadzone nad użytecznością wielu sklepów online pokazują różne powody, przez które klient nie chce sfinalizować zamówienia. Należą do nich przede wszystkim mało czytelne informacje na temat ceny, czy dostawy, brak wyboru opcji dostawy, mało przyjazny interfejs strony, czy brak wersji mobilnej sklepu.

Niezależenie od rodzaju działalności, jaką prowadzimy nie powinnyśmy również zaniedbywać kwestii związanych z bezpieczeństwem na stronie. Strony nieposiadające certyfikatów SSL są z góry pomijane przez większość kupujących.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 29.09.2019 12:27:00)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.