Mikrochirurgia krtani

Mikrochirurgia krtani

Zmiana brzmienia głosu czy utrzymująca się chrypka nie zawsze musi oznaczać przeziębienie. Takie same objawy towarzyszą także chorobom krtani, które przez swoje podobieństwo do zwykłych infekcji często są późno rozpoznawane. Przy utrzymujących się objawach warto się zatem skonsultować z lekarzem. Ten może zlecić szereg badań, wśród których może być także mikrochirurgia krtani.

Wbrew swojej złożonej nazwie, nie jest to zabieg trudny. Mikrochirurgia krtani wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, które umożliwia wykorzystanie do badania zaawansowanego mikroskopu. Dzięki niemu lekarz jest w stanie ocenić stan krtani i pobrać wycinek tkanki do dalszych badań. Mikrochirurgia krtani jest również metodą usuwania z fałdów głosowych zmian takich jak polipy czy torbiele. Może także zostać wykorzystana do miejscowego podania leku, który załagodzi uciążliwe objawy.

W przypadku nietypowych schorzeń gardła mikrochirurgia krtani jest jedną z podstawowych metod leczenia, a w przypadku jej zaniechania możliwe jest pogorszenie stanu zdrowia. Aby upewnić się, że jej potrzebujesz, skonsultuj się ze specjalistą. Znajdziesz go w klinice głowy i szyi Optimum, gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 09.03.2020 06:25:23)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.