Kotły klasy 5 – wpływ na smog

Kotły klasy 5 - wpływ na smog

Jeśli mieszkasz w dużym mieście takim jak np. Kraków i smog stał się Twoim przekleństwem, powinieneś przeczytać ten artykuł. Kotły klasy 5 to najlepsza dla powietrza klasa kotłów grzewczych – dowiedz się więcej na ich temat!

Podstawowe informacje na temat smogu.

Na początku warto zastanowić się, czym właściwie jest smog? A więc, jest to tak zwana dymomgła, czyli zjawisko atmosferyczne (nienaturalne). Zanieczyszczenie powietrza, którego skutkiem jest człowiek, a także niekorzystne warunki pogodowe (brak wiatru i mgła). Kotły klasy 5 to sposób walki z tym paskudnym zjawiskiem. Dzięki nim zmniejsza się znacznie ilość zanieczyszczeń powstałych przy ogrzewaniu. Ze smogiem najczęściej walczą duże miasta – takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, ale także miasteczka z dużą ilością fabryk i o kiepskim położeniu geograficznym (np. gdy miasto leży w dolinie, tak jak Kraków – smog ciężej wtedy z niego „wywiać”).

Kotły klasy 5 – garść najważniejszych informacji

Aby walczyć ze smogiem należy zmieniać zachowania społeczeństwa. Np. namawiać, by częściej wybierali komunikację miejską niż samochody. Ogromne znaczenie ma jednak jakość kotłów grzewczych jakie używają mieszkańcy oraz opału, którym w nich palą. Kotły klasy 5 gwarantują nie tylko niskie emisje CO oraz innych szkodliwych substancji ale dodatkowo charakteryzują się także wysoką jakością.

Warto być na bieżąco z tym tematem, zwłaszcza że kotły klasy 5 szybko staną się normą. Sprawdź więcej w linku – prowadzi on do bloga, który ma na celu zwiększanie ludzkiej świadomości w tej problematyce. Zapraszamy!


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 21.12.2018 12:35:17)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.