Jak obniżyć poziom prolaktyny

Jak obniżyć poziom prolaktyny

Prolaktyna to hormon produkowany przez przysadkę mózgową. Wykazuje się bardzo szerokim zakresem działania. Ma wpływ na układ rozrodczy, nastrój, zachowanie, a nawet układ odpornościowy. Jej nieprawidłowy poziom może prowadzić do wielu poważnych problemów, dlatego nie należy lekceważyć tego typu zaburzeń i wiedzieć jak obniżyć poziom prolaktyny.

Oczywiście jednym z najczęstszych sposobów radzenia sobie z problemami hormonalnymi jest terapia odpowiednimi lekami. Nie każdy jednak chce i może przyjmować je przez długi czas. Ich działanie nie pozostaje bez znaczenia dla całego organizmu, dlatego zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto spróbować zastosować dietę lub wspomóc się naturalnymi suplementami diety.

Wiele kobiet zastanawia się, czy jest to w ogóle możliwe. Poszukują informacji, jak obniżyć poziom prolaktyny na tyle skutecznie, by uniknąć leczenia hormonalnego. Otóż okazuje się, że wystarczy odrobina dyscypliny i systematyczność. Wiele witamin i naturalnych składników ma znaczący wpływ na poziom prolaktyny. Cynk, niacyna, czy witamina E potrafią regulować jej pracę bez żadnych skutków ubocznych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 01.07.2019 21:43:38)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.