Jak dbać o obuwie medyczne

Jak dbać o obuwie medyczne

Jeśli pracujesz w klinice, szpitalu lub przychodni, z pewnością niejednokrotnie zadawałeś sobie pytania odnośnie do pielęgnacji Twojej odzieży medycznej, w tym – obuwia. Jak dbać o obuwie medyczne? Na to i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Po pierwsze, musisz mieć dobrze dobrane buty – pozwoli Ci to nie tylko zachować komfort i zadbać o zdrowie, lecz także budować wizerunek profesjonalisty. Wielogodzinne dyżury sprzyjają rozwijaniu się bakterii i nieprzyjemnych zapachów – więc w momencie, w którym znajdziesz już idealne obuwie, dowiedz się, jak odpowiednio je pielęgnować. Poniżej najważniejsze, podstawowe zasady tego, jak dbać o obuwie medyczne z pozytywnym skutkiem, to jest – sukcesem.

Zastanów się, z jakiego materiału zostały wykonane Twoje buty. Jest to skóra, zamsz, guma? Każdy materiał wymaga odmiennej pielęgnacji, dlatego najważniejszym elementem będzie dobranie sposobu do tworzywa. Najczęściej klapki i chodaki medyczne wykonywane są ze skóry naturalnej lub gumy. Oba materiały nie będą miały nic przeciwko pielęgnacji wodą z dodatkiem odpowiedniego, delikatnego detergentu. Do czyszczenia powinniśmy użyć miękkiej szmatki lub szczoteczki z włosiem, które nie zarysuje powierzchni. Jak dbać o obuwie medyczne? Już wiesz!


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 08.09.2019 19:51:30)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.