Co to jest narzynka?

Co to jest narzynka?

Być może nigdy wcześniej nie spotkałeś się z pojęciem narzynka i jest ci ono zupełnie obce. Na pytanie „Co to jest narzynka?” można odpowiedzieć w skrócie. To wieloostrzowe narzędzie, którego zadaniem jest nacinanie zewnętrznych gwintów znajdujących się np. na wałku lub innym detalu na powierzchni stożkowej zewnętrznej lub walcowej. Narzynkę należy nakręcić na wspomniany wcześniej wałek w kierunku wskazówek zegara.

Pewnie zastanawiasz się do czego taka wiedza Ci posłuży w przyszłości. Otóż dzięki temu niewielkiemu urządzeniu możesz prawidłowo wykonać gwintowanie na pręcie co może się okazać niezwykle pomocne w przypadku majsterkowania w domu. Narzynka może składać się z różnych materiałów, a także może być wielu rozmiarów. Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na pytanie „Co to jest narzynka?” osobie bez doświadczenia w zakresie obróbki metalu, można by było przedmiot ten określić nakrętką posiadającą wewnątrz zintegrowane ostrza ułatwiające gwintowanie.

Tego typu zagadnienia dotyczące narzędzi i ich zastosowań opisane zostały na stronie internetowej sklepu z narzędziami Artykuły Techniczne. Oprócz zapoznania się z artykułem „Co to jest narzynka?” można nabyć wysokiej jakości narzędzia techniczne. Korzystne ceny, pozytywne opinie i przede wszystkim profesjonalna obsługa. To wszystko czeka na klientów tego sklepu.


Ocena: 4,33/5 (3 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 13.10.2020 13:57:19)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.