Co to jest assessment center?

Co to jest assessment center?

Obecnie pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że zwykła rozmowa rekrutacyjna – lub nawet zlecone w jej czasie zadanie praktyczne – nie wystarczy, by dobrze sprawdzić kandydata i zadecydować o jego zatrudnieniu. Zmieniające się warunki pracy i odrębna jej specyfika w każdej branży – mało tego: w każdej z firm do tej dziedziny należących – sprawiają, że każdą rekrutację trzeba „kroić” na nowo i uzależniać od wszystkich tych zmiennych.

I właśnie po to jest assessment center: by w symulowanych, ale zbliżonych do rzeczywistych warunkach przyjrzeć się zachowaniu naszego kandydata. Zanim jednak dojdzie do testów w centrum oceny, trzeba przeprowadzić research, który pomoże rekruterowi dowiedzieć się jak najwięcej na temat firmy, dla której pracuje. Właśnie to przesądza o powodzeniu działania: przygotowanie rekrutera.

Nie należy powielać zadań z assessment center stworzonego dla jednej firmy w rekrutacji do innej, nawet jeśli obie zajmują się tym samym. Jako centrum oceny AC jest dziś najdokładniejszym sposobem na poznanie kandydata przed zatrudnieniem go.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 15 (ostatnio: 13.09.2019 05:05:05)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.