Automatyzacja procesów finansowych

Automatyzacja procesów finansowych

Automatyzacja procesów finansowych to zagadnienie, które może usprawnić działanie wielu przedsiębiorstw na całym świecie. Tego rodzaju procesy są z jednej strony bardzo skomplikowane, a jednocześnie wymagają olbrzymiej dokładności. Chodzi bowiem o transferowanie dużych (najczęściej) kwot. Nawet pomimo powierzania takich procesów komputerom i innym maszynom liczącym wciąż niezbędny był element ludzki dla zapewnienia, że wszystko przebiegnie tak, jak należy.

Jednakże, rozwój nowych technologii sprawia, że coraz większą odpowiedzialność powierzyć można maszynom. Dzięki sztucznej inteligencji automatyzacja procesów finansowych wkracza na zupełnie nowy poziom. Nigdy oczywiście element ludzki nie zniknie, jednakże pojedynczy specjalista zyskuje możliwość zajęcia się w jednostce czasu coraz większą liczbą operacji. Jednocześnie będzie to wymagało odpowiednich kompetencji, które możesz nabyć na odpowiednich studiach. Tego typu ofert nie ma za wiele.

Finanse napędzane technologią możesz znaleźć na jednej z krakowskich uczelni. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości otwiera kierunek automatyzacja procesów finansowych. Zdobyte w trakcie studiów szeroka wiedza i kompetencje z zakresu finansów, rachunkowości oraz automatyzacji i robotyzacji procesów finansowo-księgowych pozwalają na podjęcie pracy na stanowisku analityka ds. automatyzacji i robotyzacji procesów finansowo-księgowych oraz na wielu innych stanowiskach.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 13.02.2020 01:11:35)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.